Saflı Cami Halısı

Saflı cami halısı çeşitleri  genellikle büyük camilerde lafların karışmaması aynı zamanda belirli bir düzenin oturtulması için tercih edilen ürünlerden biridir.  Farklı renklerde ve modellerde üretilebilen aynı zamanda özel üretim olarak da satın alınabilecek olan saflı cami halısı modelleri,  kendi içerisinde bulunan desenleri sayesinde de kullanışlı bir ürün olarak piyasa içerisinde satılan ürünlerdir. 

Saflı cami halısı  çeşitleri halı üzerinde bulunan düz bir çizgi ile belirgin hale getirilmesi ile sağlanmaktadır. Bu çizgiler tezhip sanatı ile de sağlanabilir aynı zamanda düz bir motif ile de yapılabilecek türden ürünler olmaktadır. 

Bu ürünler caminin bir ucundan öbür ucuna kadar çizgi çizilmesini sağlar. Aynı zamanda  içeride ibadet eden kişilerin düzgün bir sıra kurarak ibadet etmelerini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Bu ürünler genellikle caminin iç mimarisiyle uygun olacak şekilde renklendirilir ve motiflendirilmektedir. 

Fiyat olarak diğer halılar ile aynı oranda ücretlendirilmektedir. Kaliteleri bakımından da yine diğer cami halıları gibi uzun seneler boyunca kullanım yapılabilecek türden ürünlerdir. Kolay temizlenebilir.  Hem  ıslak hem de kuru olacak şekilde belirli aralıklarda temizlenmesi yeterli olmaktadır.

Saflı Cami Halısı Modelleri

Model No: TH 1010
Model No: TH 1020
Model No: TH 1030
Model No: TH 1040